Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród wielu opcji, które proponuje kuchnia europejska na główną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów oraz spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie posiłki

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. Kraków bianca Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść codziennie.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też canelloni, focaccia, minestrone i szeroki wybór deserów – takich jak granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mozarelli i pecorino.
Zobacz film